Sraz 27.6. 2003

Takže uplynulo, téměř na den přesně, 15 let co jsme se rozešli ze školních lavic do světa odborných škol a dalšího vzdělávání. A my se setkáváme abychom se podělili o zážitky a zkušenosti co se za tu dobu přihodilo. S některými se vidíme opravdu po 15 letech, ale pamět nám ještě slouží dobře, takže nemáme větších potíží s rozpoznáním.

Ovšem je potřeba předeslat co celé přípravě a finalizaci srazu předcházelo.
Jednoho dne jsem si sedli (Roman, Hynek, Zdenda, Tomáš) a řekli si že by nebylo špatné, kdybychom dali dohromady další sraz. Sice se neustále někdo "chvástal" jak sraz udělá, nicméně se nic už rok nedělo. Ale nebudeme jmenovat, viď Petro?:-))
Ale zpět, takže jsem si řekli, že by to nebyl špatný nápad, ale máme první problém. Jak to všem dát vědět.
Ano i takovéto problémy řešíme v době digitálních technologií.
Měli jsem sice nějaké adresy a telefony, ale jsou 5 let staré a jak jsme brzy zjistili, tak značně neaktuální. Takže začala mravenčí práce se sháněním lidiček. Na tomto místě je třeba poděkovat Janě P. a Tereze, díky holky.
Takže jsme sehnali cca 15-18 lidí, z toho někteří se s námi vidět nechtěli, někteří nemohli....... A do srazu nezbývá mnoho času a je třeba zamluvit restauraci.
Děláme rezervaci pro 15 lidí a bojíme se jestli přijdou všichni abychom tak neseděli 4:-))))
Ale jak se blíží datum srazu, tak svou účast potvrzuje víc a víc lidí a dva dny před srazem zvětšujeme rezervaci na 20 a více. Nakonec se počítadlo zastavilo na počtu 24 příchozích a to nás nenapadlo ani v nejdivočejších snech.

Takže probíhají rozhovory v různých diskuzních kroužcích nebo na celém plénu, obsluha má notné potíže se mezi námi protlačit (ten salónek je opravdu pro max. 20 lidí a to už tam není moc místa:-))) )


Když se tak člověk rozhlídne, tak zjišťuje že někteří se nemění a někteří jsou pořád stejní. Připadá mi, že jsem se rozešli včera a ne před 15 lety. Teda je pravda, že někteří pánové už nemají tolik vlasů, navíc mají vous......
Nicméně to nikomu nevadí a na dobré zábavě a konzumaci se to neprojevuje.
Tak a už se s pokročilou hodinou loučíme zejména s matkami a slabšími jedinci. Naštěstí jich není mnoho a tak se můžeme dále veselit.
Naneštěstí ale končí provozní doba podniku a my jsme nuceni vyrazit do víru velkoměsta. Takže se vydáváme na cestu za otevřenou restauračkou.

Naštěstí už jsme dál a tak míříme na osvědčená místa. V Klubu Akropolis jsme neshledali atmosféru vhodnou pro pobavení a tak jsem zkusili pokračovat dále. Naše kroky nás nesli do A-Klubu. Cestou jsme zkusili Billiard club, ale tam nebyli nadšeni příchodem party žíznivých zákazníků, tak jsme jim "poděkovali" a pakovali se dál. Stojíme téměř před Áčkem a co nevidíme, non-stop bar Kaktus. Nóó to je místo které nás může zajímat.

Dlouho jsme neváhali a zmizeli v útrobách tohoto podniku. Obsluha byla v pohodě, posráželi nám stolky a i ceny byli "lidové" a tak jsem se uvelebili a pokračovali v krasojízdě.

No ale nic netrvá věčně a tak i na nás začala dorážet únava a spánek.

Takže jsem poplatili a vydali se do ulic. Když jsme dospěli k tomuto rozhodnutí, tak jsme si neuvědomili kolik je hodin. Zaskočil nás řev ptáků a světlo jak ve dne. Bylo mírně po páté. Jak jsem tak procházeli stále spící ulicí, naše řady se postupně ztenčovali, tak jak mizeli lidé ke svým domovům.

Co říct závěrem? Další sraz by měl být do roka a do dne, neb to slíbila Alice.
Ale nic se nebojte, naše čtyřka ho nejpozději za 5 let zase udělá!!!!!!:-))))))

Osoby a obsazení:

Roman Kovařík, Tomáš Kurell, Hynek Smolík, Zdeněk Mareš, Jana Poustková, Míša Gregorová, Eva Lamačová, Martina Pšeničková, Alice Melicharová, Tereza Šubertová, Pavel Pilař, Petr Růžička, David Janda, Štěpán Korčiš, Martin Řanda, Tomáš Víšek, Petra Dohnalová, Veronika Čejková, Andrea Watrasová, Jana Wolfová, Vlaďka Zemanová, Jitka Jelínková, Michal Taťoun a Petr Vejmelka.